Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği

Burun estetiği; Burunda meydana gelen deformasyonların giderilerek burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi uygulamadır. Doğum kusurlarının giderilmesi, estetik açıdan görüntü düzeltilmesi, farklı nedenlerden kaynaklı deformasyonların giderilmesi için en etkili estetik çözümler arasında yer almaktadır.

Burun şeklini beğenmeyen kişilerin genel olarak tercih ettiği bu uygulama etkili ve kalıcı çözümler sunmakla birlikte operasyon süreci ve burun estetiği fiyatları 2021 hakkında bilgi sahibi olarak sürece karar verilmesi önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemlerle yapılan burun estetiği uygulamaları arasında en çok tercih edilen cerrahi yöntemlerdir. Temel olarak kişilerde bu estetik işlemlere ihtiyaç duyulması burun şeklinden şikayetçi olmaktan kaynaklanır.

Erkeklerde de kadınlarda da güvenle uygulanabilen operasyon sağlık sorunları ya da kişisel tercihlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Burun yapısının düzelmesi ve istenen neticelerin alınmasından dolayı merkezimizde yapılan operasyonlar son derece güvenli ve başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Öncelikle ilk işlemler olarak burun estetiği öncesinde hastaların operasyona uygunluğu uzman hekimler tarafından belirlenmelidir.

Tüm operasyon ve estetik uygulamalarda olduğu gibi ön hazırlık aşaması gerekli olup hasta detaylı bilgilendirilmelidir. En az iki hafta önce sigara ve alkol kullanımı kesilerek kanama riskine karşı kan sulandırıcı ilaç kullanımı bırakılmalıdır.

Doğal ilaç ve takviye ürünler bırakılarak uzman hekimlerimiz tarafından önerilen ilaçların kullanımı olmalıdır. Uzman hekimlerimizin önerilerine ve tavsiyelerine uyarak sorunsuz bir operasyon süreci geçirilip istediğiniz estetik görünüme kavuşmanız kolaylıkla mümkündür.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında ve yaklaşık 2 saat süren bir operasyondur. Eğer ufak dokunuşlarla hastaların şikayetleri çözülecekse lokal bir şekilde kısa sürede yapılabilir. Uzman hekimin belirleyeceği yönteme bağlı olarak açık ya da kapalı bir şekilde işlemler tamamlanır.

Açık burun ameliyatlarında şekil bozukluğu ileri düzeyde olan hastalar için tercih edilirken burun ucundan bir kesi açılarak uygulama yapılır.

İyileşme süresi daha uzun olmasının yanı sıra meydana gelen morarmalar daha uzun sürede geçmektedir. Bir diğer burun ameliyatı yöntemi olan kapalı şekilde gerçekleşmesi ise burun deliklerinin içinde kalan kesi sayesinde iz kalmadan kısa sürede iyileşme meydana gelir.

Fakat kapalı olan teknikte görüş açısı daha az olmasından dolayı daha ufak çaplı şekil bozukluklarının giderilmesinde etkilidir.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur mu?

Hasta operasyon sonrasında hastanede gözlem altında tutulur. Bu süre içerisinde ameliyat bitiminde tampon konulmaktadır. Tamponlar kanama riskine karşı konularak 1-2 gün sonra çıkarılması gerekmektedir.

Burun Estetiği Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

Hasta iyileşme süresi ve geçirilen operasyonun durumuna bağlı olarak 6 saat sonra yürümeye ve bir şeyler yemeye başlayabilir.

Bazı durumlarda aynı gün evine dönebilirken bazı durumlarda bir gece hastanede gözlem altında olması gerekmektedir. Bu kararı hekimlerimiz kontrolleri sonrası verirken önemli olan hastanın genel durumudur.

Burun Estetiği Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişlik Olur mu?

Her operasyonda olduğu gibi burun estetiği ameliyatlarında da uyuşma etkisi geçerken ağrı oluşabilir ve bunun için uzman hekimler ağrı kesici uygulamalarını tavsiye etmektedir.

Enfeksiyon ve ağrı oluşma ihtimaline karşı uzman hekimlerin önerdiği ilaçlar düzenli bir şekilde alınmalıdır. Ameliyat sonrası göz kararması, baş dönmesi, morarma ve şişlik oluşma ihtimali mevcut olup geçici bir süreç olduğu konusunda hasta bilgilendirilmelidir.

Morarma ve şişlik gün geçtikçe kendiliğinden yok olacaktır ve bu nedenle müdahale gerektirmeyen normal bir süreçtir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Erkek ya da kadın fark etmeden 18 yaş üzeri kemik ve fiziksel gelişimini tamamlamış herkese yapılabilen güvenli bir estetik operasyondur.

Burnunda şekil bozukluğu olan, nefes alma sorunları yaşayan, farklı nedenlere bağlı olarak oluşan deformasyonların giderilmesini isteyen kişilere ameliyat etkili bir çözümdür.

Burun Estetiği Ameliyatı Teknikleri

Burun yapısı ve hastaya uygulanacak tekniklerin kararını uzman hekimlerimiz vermektedir. Açık ya da kapalı olarak gerçekleştirilen ameliyatların hepsi hastanın durumuna bağlı olarak başarı sağlamaktadır.

Açık bir şekilde gerçekleşen operasyonun en büyük avantajı görüş açısının geniş olmasıdır. Kapalı operasyonda ufak sorunların giderilmesin uygulanmaktadır.

Yöntemlere bağlı olarak anestezi ve burun estetiği fiyatları bakımından da farklılık olacağından dolayı muayene sırasında detaylı bir şekilde bilgi alınmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında ağrı ihtimaline karşı ilaçlar hekimlerimiz tarafından reçete edilir ve hastaların ilaçları düzenli alması önerilir. İlk 15 gün yüksek yastıkta yatılması kanama riskini azaltacaktır.

Burnun tıkalı olması normal olup geçici bir durumdur. Buruna su çekilmemeli ve sümkürme yapılmamalıdır. Ameliyattan 6 saat kadar sonra yeme içme azar azar başlayabilir.

Merkezimizde hastanın operasyon sonrasında rahat etmesi için tüm tedbirler alınmış olup konforlu bir ameliyat sonrası süreç geçirilmektedir.

En uygun burun estetiği fiyatları 2021 kişilere uygulanarak deneyimli bir hekim ve kadro tarafından süreciniz başarılı bir şekilde yönetilmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiği fiyatları 2021 farklılıklar göstermesinin en büyük nedeni uygulama yapılacak alandaki sorunlar ve hangi teknikler kullanılarak işlemlerin yapılmasıdır.

Dolayısıyla öncesinde mutlaka bilgi alma aşamasında muayene olunarak nasıl bir tedavi süreci gerekli öğrenmek ve burun estetiği fiyatları 2021 hakkında net bir fikir edinmek önemlidir. Merkezimizden randevu alarak süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.