Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği; Sarkmış deri ve göz kapağında meydana gelen fazla yağ dokusunun alınmasıyla gerçekleşir. Plastik cerrahlar tarafından uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Göz çevresi dokularının gerdirilmesi ile gerçekleşir.

Yaşlanmaya bağlı olarak kişilerin göz kapaklarında meydana gelen sarkmaların tedavisi için etkili ve kesin sonuç veren bir tedavi şeklidir.

Merkezimizden bu estetik hizmetini almak için randevu alabilir ve uzman hekimlerimiz yardımıyla kısa sürede süreci tamamlayabilirsiniz.

Estetik bir işlem olan göz kapağı uygulamalarının yanı sıra kişiler kaş kaldırma, alın kaldırma ve yüz ameliyatlarını da kombine ederek uygulama isteyebilmektedirler.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Cilt elastik bir yapıya sahip olmasıyla birlikte bu elastikiyet yaşlanmaya ve yerçekimine bağlı olarak zaman içerisinde azalmaktadır.

Yaşlanma belirtileri kendini ilk olarak göz kapaklarında göstererek kişinin yorgun ve donuk bir ifadeye sahip olmasına neden olur.

Göz altlarında torbalanma, kaz ayağı çizgileri, kırışıklık, yorgun bir yüz ifadesi yaşlanma belirtileri arasında yer almaktadır.

Bazı kişilerde bu belirtiler görme duyusuna da etki edebilecek kadar ilerlemekte olup kesinlikte tedavi edilmesi gerekmektedir.

Estetik görüntünün düzelmesi ve sağlık sorunlarının giderilmesi için göz kapağına ya da alt göz kısmına uygulanabile göz kapağı estetiği işlemleri son derece basit ve etkilidir.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Yaş sınırı olmadan herkese uygulama yapılabilirken göz kapağı estetiği uygulamaları için önerilen yaş 35 üstüdür.

Estetik açıdan yaşlanma belirtileri bu yaştan sonra görüldüğü için tavsiye edilirken sağlık anlamında sorun oluşturmaya başladıysa vakit kaybetmeden uzman bir hekime görülerek uygulama yapılabilir.

Kişi uygulama sonrasında daha canlı bir yüz ifadesine kavuşmaktadır. Kalıcılığı 7-8 sene sürmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Her estetik uygulamada olduğu gibi kişilerin mutlaka muayene olarak işlemlere karar vermesi önem taşır. Göz kapağı estetiği için hazırlık aşamasında mutlaka kan sulandırıcı ilaçların kullanımı bırakılmalı ve herhangi bir rahatsızlık söz konusu ise mutlaka uzman hekimler bilgilendirilmelidir.

İyileşme sürecinin hızlanması ve komplikasyonlarla karşılaşmamak için sigara ve alkol kullanımı en az 2 hafta öncesinden kesilmelidir.

Merkezimizde tüm bu konular hakkında hasta bilgilendirmesi titiz bir şekilde yapılarak komplikasyon riskleri en aza indirilip uygulamalar yapılmaktadır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı olarak bilinen üst göz kapağı estetiği fazla olan yağ ve derinin kesi yapılarak çıkarılması şeklinde olmaktadır.

Bu işlemle eş zamanlı olarak kaş kaldırma ve alın kaldırma estetik müdahaleleri yapılırsa kişide kozmetik açıdan daha güzel bir görüntü oluşacak ve kişi kendini daha genç görecektir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı altında çökme ve gülme çizgilerinde meydana gelen derinleşme, kırışıklık yaşlanma belirtileri arasında yer alırken aynı zamanda estetik kaygılara neden olarak tedavi edilmesi gereken bir durum haline gelir.

Göz kapağına herhangi bir müdahale yapılmadan önce alt göz kapağında yer alan yağ yastıkçıkları yerine asılır. Torbalanma ve sarkma var mı bakılarak kirpiklerin bulunduğu bölgeden kesi açılarak ameliyata başlanır.

Cilt kaldırılarak bölgede yer alan fazla deri ve kas dokusu çıkarılıp işlemler tamamlanır. Eğer hala sorunlar devam ediyor ve göz altında çökmeler mevcut ise yağ enjeksiyonu gerekli olabilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Önce Sonrası

Estetik işlemlerden önce kişilerde yaşlanma belirtileri estetik kaygılara neden olabilmektedir. Yaşlı bir yüz ifadesine, mutsuz bir görüntü eşlik ederek kişilerde cansız bakışlar yer almaktadır.

Bu ifadelerin yok edilmesi için en etkili yöntem göz kapağına uygulanan estetik işlemlerdir.

Merkezimizde bu işlemlerin hepsi konforlu bir şekilde tamamlanarak kişilerin yaşlanmaya bağlı belirtileri giderilip, deneyimli bir kadro ile kısa sürede tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Daha canlı ve genç bir cildin yanı sıra göz ifadelerinizde olan değişimler kaybedilen öz güveni geri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Göz Kapağı Estetiği Yaptıranların Yorumları

Göz kapağına uygulanan işlemlerden sonra kişilerin yorumları olumlu yönde olmaktadır. Daha canlı bir görme yetisi kazanarak görüş açıları genişlemektedir.

Kaybedilen öz güvenlerini geri kazanarak yaşamlarına konforlu bir şekilde devam edebilmenin mutluluğunu yaşarlar.

Merkezimizden ayrılan hastalarımız oldukça süreçten memnun kalıp uygun maliyetlerle yepyeni bir yaşama kavuşmanın gururunu yaşarlar.

Doğru ve kesin bir şekilde tedavi sonrasında kişiler memnun bir şekilde merkezimizden ayrılmaktadır.

Göz Kapağı Nedir?

Gözü koruma ve nemlendirme işlevini sağlayan saydam bir organımızdır. Sürüngen kuş ve köpek balıklarında işlevlerini tam yerine getirmekte olup insanlarda körelmiş bir noktada olduğu için fark edilmemektedir.

Göz küresi içerisinde yatay olarak hareket ederek fark edilmez bir saydam yapıdadır. İçeri girebilecek olan yabancı maddelerin dışarı atılmasını sağlarken gözün nemli durarak kurumasını engellemektedir.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2021

Göz kapağına yapılan estetik uygulamalarda yöntemler maliyetler üzerinde etkili olan kısımların başında gelmektedir. Uygulanacak olan yöntem belirlendikten sonra kişiler özel tedavi planı oluşturulup fiyatlandırma aşamasına geçilir.

Bu nedenle öncelikle randevu alınarak şikayetlerin uzman hekimle paylaşılması önem taşır. Uzman hekimlerimiz hastaların şikayetleri doğrultusunda nasıl bir tedavi planı oluşturması gerektiğine karar vererek tedavi süreci ve maliyetler hakkında hastalarımızı bilgilendirmektedir.

En uygun maliyetlerle etkili bir şekilde çözüme kavuşulması adına mutlaka merkezimizden randevu almalı ve işlemlerinizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamalısınız.