Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak estetiği operasyonları genel olarak teknolojinin gelişmesiyle günümüzde basit ve hızlı bir şekilde çözülmektedir. Merkezimizde uzman hekimlerimizin öncülüğünde yapılan kepçe kulak operasyonları konforlu ve güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir.

Eski zamanlardan beri kepçe kulak kişilerde sorun yaratan estetik problemler arasında yer almaktadır. Özellikle okul çağında olan çocuklar için kulaklarında oluşmuş olan kepçelik doğru zamanda ve doğru yöntemlerle çözülmesi gereklidir.

Kepçe kulak estetiği fiyatları 2021 merkezimizde uygun maliyetlerle yapılarak kısa sürede çözüme kavuşturulan en güvenli ve kolay operasyonlardan bir tanesidir. Kısa sürede kulaklarınızdaki kepçe olan şekil bozukluklarının giderilmesi için hekimlerimiz ve uzman kadromuz hastalarımıza yardımcı olmaktadır.

Kepçe Kulak Nedir?

Kulakta en yaygın olarak görülen şekil bozukluğu bazen bir kulakta olduğu gibi bazen iki kulakta da görülebilmektedir. Kulakta yer alan kıkırdakların gevşek olmasından kaynaklı bir durum olup estetik açıdan kötü bir görüntüye yol açmaktadır.

Kadınlarda saçlar sayesinde gizleme imkânı olsa da erkeklerde bu durumun gizlenme imkânı olmadığı için genel olarak erkekler kepçe kulak estetiği operasyonlarını tercih ederler.

Psikolojik problemlere neden olması açısından özellikle çocukluk çağında gerçekleştirilmesi gereken operasyon günümüzde merkezimizde oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Kepçe Kulak Nedenleri

Genel olarak kepçe kulaklar genetiğe bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Kemikle kulak arkası açının çok geniş olması, kıkırdakların gevşek bir yapıda olması, kulak kepçesinin düz bir yapıda olması da kepçe olma nedenleri arasında sayılmaktadır.

Nedenle fark etmeden günümüzde kulaklardaki bu şekil bozukluklarının kepçe kulak estetiği sayesinde giderilmesi mümkündür. Ayrıca kandaki östrojen hormonu nedeniyle kaynaklandığı varsayılsa da bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum değildir.

Nedenleri fark etmeden merkezimizde uzman hekimlerimiz tarafından operasyonlarınız güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Kişilerde estetik açıdan görüntü bozukluğuna yol açan kepçe kulak ilerleyen dönemlerde psikolojik sorunları da beraberinde getireceği için mutlaka önleminin önceden alınması ve erken dönemde tedavi edilmesi gereken bir kulak problemidir.

Erken dönemlerde müdahalelerde genel olarak ameliyat yapılmadan süreç tamamlanırken ilerleyen dönemlerde ameliyatların yapılması günümüz teknolojisi sayesinde kısa sürede yapılabilmektedir.

Kepçe Kulak Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Öncelikle çocuk kadın ya da erkek fark etmeden herkes için estetik açıdan sorun oluşturan kepçe kulaklar psikolojik problemlere neden olmaktadır. Kepçe kulaklara sahip olan kişilerde psikolojik sorunların yanı sıra takıntılara varıncaya kadar hastalık boyutunda problemlerin doğmasına neden olmaktadır.

Uzak doğu toplumlarında sevimli olarak görülse de batı toplumlarında pek hoş karşılanmadığından kadınlar saçlarıyla gizleme ihtiyacı duyarlar.

Kepçe kulak estetiği yaptırarak tüm yaşanan problemlerin önüne geçmek mümkündür. Merkezimizde estetik sorun oluşturan kepçe kulakların kısa ve kolay bir şekilde çözümlenmesi mümkün olmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı İyileşme Süresi

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Merkezimizde uzman bir plastik cerrah tarafından uygun olan koşullarda kolaylıkla kepçelik problemlerinizi gidermek için hizmet vermekteyiz.

Lokal ya da genel anestezi uygulanarak yapılan ameliyat kulakta meydana gelmiş soruna bağlı olarak en fazla 90 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

İyileşme süresi içerisinde biraz ağrı duyulması normal kabul edilip en dikkat edilmesi gereken konu bandajlar çıkana kadar kurutma makinesi gibi tehlikeli ev aletlerinden uzak durulmasıdır.

Ameliyat sonrasında hastanede kalmayı gerektirmeden iyileşme süreci sağlanır. Hastanın kulak arkasına kesi işlemi yapılmasından dolayı iz kalma ihtimali söz konusu değildir ve hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir.

Kesin iyileşme süresi 1-2 haftayı bulmakta olup hasta doğal görünümlü kulaklarına kolaylıkla kavuşabilmektedir.

Merkezimizde yapılan uygulamalar sonrası hasta kolaylıkla istediği kulak şekline kavuşurken sorunsuz bir tedavi süreci geçirmiş olur.

Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı

Bebeklik döneminde fark edilmesi gereken kepçe kulak durumu uzman hekimlere gösterilmesi halinde bantlarla kısa bir süre de tedavi edilebilir ve ilerleyen dönemlerde operasyona gerek kalmadan sorun giderilmiş olmaktadır. Uzman hekimlere göre en ideal ameliyat yaşı 4-6 yaş arasıdır.

Çocukluk dönemine ve okul çağına başlayan çocuklarda psikolojik ve sosyal sorunlara neden olacağından dolayı bu dönemlerden önce mutlaka müdahale edilmelidir. Hem operasyon daha kolay olmakta hem de hızlı bir iyileşme sağlanarak ilerleyen dönemlerde yaşanacak olan psikolojik sorunların önüne geçilmiş olmaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2021

Devletin ve sağlık bakanlığının koymuş olduğu kurallar gereği operasyon ve estetik işlemlerin fiyatları verilemediği gibi kepçe kulak estetiği fiyatları 2021 hakkında da muayene olunmadan net bir bilgi verilmesi yasaklanmıştır. Maliyetlerin her operasyonda farklı olmasının nedeni kişilere özel tedavi şeklinin belirlenmesidir.

Kişilerin merak ettiği maliyetlerle ilgili olan bir diğer konu ise devletin karşılayıp karşılamadığıdır. Operasyonu devler hastanelerinde de yaptırabilirsiniz ve belirlenen bir kısmını devlet karşılamaktadır.

Bu şekilde belirlenen kısmı da öğrenmek için detaylı bilgiyi uzman hekimden öncesinde mutlaka almalısınız.

Bu nedenlerden dolayı öncelikle muayene olunması ardından uygulanacak olan yönteme göre kepçe kulak estetiği fiyatları belirlemesi yapılması gereklidir.

Operasyon ya da estetik ufak dokunuşlarla mı işlemler yapılacak, malzeme kalitesi, hekimin uzmanlık alanı gibi konular kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında bilgi vermektedir.

Merkezimizden randevu alarak uzman hekimlerle görüşme sağlamalısınız. Net bir şekilde kepçe kulak estetiği fiyatları 2021 alırken aynı zamanda süreç hakkında da detaylı bilgi almış olursunuz.