Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme büyütme; Estetik açıdan güzel ve dolgun görünen göğüslere operasyonla kavuşulması mümkün olup en etkili yöntem  estetik uygulamalarıdır. Kadınların vücutlarında estetik açıdan en önem verdikleri bölgeler göğüsleridir ve her kadın dolgun görünen memelere kavuşmak ister.

 Dolgun ve büyük görünen göğüslere kavuşan kadınlar kendilerini daha öz güvenli hissederler.

Merkezimizde yapılan operasyonlardan sonra kadınlar istedikleri formda memelere kavuşarak konforlu bir şekilde yaşamlarına devam edebilirler.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Cerrahi bir operasyon olan meme büyütme ameliyatları küçük olan memelere hacim kazandırmak ve dolgun görünmesini sağlamak, simetri ve şekil bozukluklarının giderilmesi, göğüslerin büyütülmesi için yapılan operasyonlardır.

Doğal bir şekilde küçük olan göğüslerin büyümesini sağlarken aynı zamanda hamilelik ve emzirme gibi süreçlerden sonra formunu kaybeden memelerin toparlanmasına yardımcı olmak için gerçekleştirilen operasyonlardır.

Gelişen teknoloji sayesinde merkezimizde kolaylıkla uzman hekimler tarafından süreç yönetilmekte ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Bazı kadınların doğuştan memeleri küçük ya da emzirme, hamilelik, kilo alıp verme gibi süreçlerden sonra form kaybetmiş olurlar.

Bu gibi durumları yaşayan kişilerde 18 yaşını doldurmuş ve fiziki gelişimini tamamlamış olan kadınlarda başarılı bir şekilde meme büyütme estetikleri yapılabilir. Ayrıca kanser sonrasında kaybedilen memelerin tekrar oluşması için tedavi niteliği de taşıyan cerrahi prosedürlerdir.

Meme Büyütme Öncesi

Muayene olunması her işlemde olduğu gibi meme büyütme ameliyatlarında da önem taşımaktadır. Operasyon öncesinde kişilere mutlaka fiziki bir muayene yapılmalı ve memelerin boyutları belirlenerek uygun olan tedavi yöntemi belirlenmelidir.

Böylece sürecin sorunsuz bir şekilde geçmesi sağlanır. İyileşmeyi hızlandırmak adına mutlaka sigara ve benzeri zararlı madde kullanımlarından kaçınılmalıdır. Cerrahi bir operasyon olmasından dolayı kan sulandırıcı ilaç kullanımı ve benzeri ilaçların kullanımı kesilmelidir.

Mutlaka operasyon öncesinde uzman hekimlerimiz konularla ilgili bilgilendirilmelidir. Operasyon öncesinde bir diğer önemli olan konu meme büyütme fiyatları için de bilgi alınmalıdır.

Fiyatları etkileyen faktörlerin bilinerek operasyon için karar verilmesi mağduriyet yaşanmasının önüne geçerek süreci rahat bir şekilde geçirmenizi sağlar.

Meme Büyütme Hazırlık Detayları

Operasyon sonrasında hastanede yatış gerektiğinden mutlaka refakat edecek olan kişinin bulunması önemlidir. Uzman hekimlerimizin önerilerine ve operasyona hazırlık aşamalarına uyarak sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması sağlanır.

Operasyon öncesinde son hafta sağlıklı yiyecekler tüketilmesi ve önerilen sürede gıda alımının kesilmesi önerilmekte olup kuralların detaylı bir şekilde öğrenilmesi gereklidir.

Meme Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Meme büyütme operasyonlarında yöntemlerin belirlenmesinin yanı sıra kişiye uygulanacak implant çeşitlerinin de belirlenmesi önemlidir. İçi tuzlu su dolu implant ya da silikon jelle dolu olan implantlar kullanılarak tedavi şekli belirlenir.

Önemli olan hekimlerin önerilerine uyum sağlayacak olan kaliteli implantların kullanılması iken aynı zamanda doğal görünümde olan implantların kullanılmasıdır.

Merkezimizde kişiye uygun olan implantların seçilmesi ve kalite bakımından sorun yaratmayacak, doğal olan implantların kullanılmasına özen gösterilmektedir.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Göğüslere form kazandırmak ve büyümesini sağlamak için kullanılan silikonlar kendi içlerinde farklılıklar oluşturduğu için kişinin beklentileri doğrultusunda kullanılmaktadır.

Memelerin büyütülmesi için kullanılan silikonlar şekil, içerik, yüzey gibi 3 gruba ayrılır ve kişilere hangi tip uygunsa onun uygulaması yapılır.

Silikonların tercihi ve uygulama yapılacak olan yöntem meme büyütme fiyatları hakkında da bilgi vermektedir.

Meme Büyütme Sonrası

Uygulama sonrasında ilk 3 hafta oldukça önemli olup ağır hareketlerden ve kolların sık kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Ameliyatı takip eden ilk 8 hafta sauna, hamam gibi sıcak aktivitelerden uzak durulmalıdır. Ameliyat günü ya da ertesi gün hastanın durumuna göre taburcu edilen hastanın bir haftaya kadar evde dinlenmesi uzmanlarımız tarafından önerilmektedir.

Pansumana gerek kalmadan tavsiye edilen sporcu sütyeni kullanımı iyileşmenin hızlanması için hemen takılmalı ve önerilen süre boyunca çıkarılmamalıdır. İlk 3 ay yüz üstü yatmaktan kaçınarak sağlıklı beslenmek önem taşır.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Meme başından herhangi bir kesi işlemi yapılmadığı için his kaybı oluşmamaktadır. Emzirme ve hamilelik gibi süreçlerden süt kanallarına dokunulmadığı için zarar görme etkilenme olasılığı yoktur.

Kullanılan silikon malzemeler meme yapısına uygun olduğu için herhangi bir duruş bozukluğu yaratmadan doğal görülmektedir.

Meme Büyütme Riski Var Mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi meme büyütmek için uygulanan cerrahi işlemlerde de bazı komplikasyon ve riskler söz konusu olabilir.

Enfeksiyon, kanama, meme ağrısı, kullanılan implant ya da silikon kaçağı, meme ucu değişiklikleri oluşabilecek riskler arasında sayılabilir.

Bu risklerle karşılaşmamak için en uygun yöntemin belirlenmesi ve kişilerin önerilere uygun olarak hareket etmesi önemlidir.

İmplantların kalitesi de FDA onaylı olması gerektiği için merkezimizde risk faktörü oluşturmaması açısından protez ve silikonlar FDA onaylı olarak kalite standartları üzerinde kullanılmaktadır.

Meme Büyütme Fiyatları 2021

Meme büyütme fiyatları 2021 için mutlaka randevu alınması ve muayene olunması önemlidir. Merkezlerin operasyon süreçlerini yönetebilmeleri için sağlık bakanlığı olması ve uzman hekimlerin hizmet verdiği bir merkez olması önemlidir.

Bu şekilde merkezlerdeki sağlık bakanlığı onayı nedeniyle yasal bir şekilde önden fiyat verilmesi yasaklanmıştır.

Meme büyütme fiyatları için etkili olan faktörler arasında memelerin durumu, hangi yöntemin uygulanması gerektiği ve kullanılan malzemelerin kalitesi sayılmaktadır.

Bu etkenlerin bilinerek net bir şekilde meme büyütme fiyatları 2021 bilgisi almak önemlidir.