Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatları; Göğüslerde sarkma sorununun çözümlenmesine fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir. Kadınlar her zaman daha dolgun ve estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşmak isterler. Bu görünüm içinde farklı yöntemlere başvururlar ve bu yöntemlerden etkili olanı meme dikleştirme operasyonlarıdır. Bu operasyon ile farklı nedenlerden dolayı formunu kaybetmiş olan memeler dik ve dolgun bir görünüm kazanırlar.

Merkezimizde uzman hekimler eşliğinde güvenle uygulamayı yaptırabilir ve uzman bir kadroyla tüm işlemlerinizi konforlu bir süreç içerisinde yaptırabilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde kısa sürede istediğiniz göğüslere kavuşabilir ve meme dikleştirme operasyonuyla sarkan memelerinizin form kazanmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Merkezimizde konu hakkında uzman bir ekip ve profesyonel bir hekim kadrosuyla hizmet vermekte olup sürecinizin konforlu bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Genel anestezi ile yapılan operasyon 2 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır. İlk olarak bir muayene yapılır ve merkezimizde hizmet veren uzman hekimler tarafından nasıl bir operasyon yapılacağına karar verilir. Hafif olan sarkmalarda silikon protez kullanılarak toparlama sağlanırken, orta derece ve ileri derecede sarkmalarda meme başında kesi oluşturularak fazla olan deri alt tarafa doğru toparlanır. Memelerin sarkma ve genel durumlarına bakılarak uzman hekimlerimiz değerlendirme yapar, yöntemleri belirleyerek meme dikleştirme operasyonuyla kısa sürede eski formunu kazanmasını sağlamaktadır. Belirlenen yöntemlere göre meme dikleştirme fiyatları da değişiklik göstereceğinden dolayı merkezimizden öncelikle randevu alınarak bilgi alınması önemlidir. Uzman hekimlerimiz fiyatlar ve süreç hakkında bilgi vererek en uygun maliyetlerle işlemlerinizin tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Farklı nedenlerden dolayı yaş fark etmeden herkeste memelerinde sarkma ve form kayıpları yaşanabilmektedir. Fazla kilo alıp verme ve doğum, emzirme gibi süreçlerden sonra kişilerin memelerinde sarkmalar görülebilir. Kişilerin sağlık problemleri bulunmuyor, 18 yaş üzeri olup fiziksel gelişimini tamamlamış, göğüslerinde ciddi sarkmalar olan her birey için meme dikleştirme operasyonları uygun ve güvenli bir şekilde merkezimizde yapılabilmektedir.

Meme Dikleştirme Öncesi

Operasyon öncesinde mutlaka kişilere hazırlık aşaması olarak bazı tetkikler yapılmalıdır. 40 yaş üzeri olan bireylerde mamografi tetkikleri önem taşır. Uzman hekimlerimiz tetkikleri yaptırdıktan sonra hastalar için uygun ola yöntemi belirlemek için hastaların fiziki muayenesinin önemli olduğunu bildirmektedirler. Hızlı iyileşme olması için hastaların sigara ve benzeri zararlıların operasyon öncesi bırakması gereklidir. İlaç kullanımlarıyla ilgili uzman hekimlerimize bilgi vermeleri ve kan sulandırıcı ilaç kullanımını kesmeleri önemlidir. Operasyon öncesinde bir diğer önemli olan konu ise meme dikleştirme fiyatları hakkında bilgi alınmasıdır.

Meme Dikleştirme Sonrası

Meme dikleştirme operasyonu sonrasında hastanın rahatlaması için buz kompresi tavsiye edilir. Dikişlerin 15 gün sonra alınması için uzman hekimlerimiz tarafından randevu oluşturulur ve bu süre zarfında mutlaka pansumanlara aksatılmadan gelinmesi önerilmektedir. Memelerin operasyon etkilerini göstererek son halini alması için 8-10 hafta süre gereklidir.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

Ameliyat yöntemleri kişilerin meme yapısı ve büyüklüklerine göre belirlenmektedir. Bu nedenle kişiler muayene olarak en uygun olan yöntemin belirlenmesi sonrasında operasyon süreci başlar. Memede yer alan süt bezleri ve kanallarına zarar vermeden uygulama yapıldığı için emzirme sırasında bir sorun oluşmaz. Bu bilgi uzman hekimlerimiz tarafından verilmekte olup emzirme sürecinde sorun oluşmaması için özen gösterilerek işlemler tamamlanır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Göğüs bölgesinde sarkmalar hamilelik, emzirme ve kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Sarkmaların ameliyat ile çözümlenmesi mümkünken aynı zamanda operasyon sonrasında bu süreçlerden yaşanması halinde tekrar sarkmalar meydana gelebilir. Bu nedenle merkezimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan operasyonlarda bilgilendirme oldukça önemli olup çocuk planlaması yapan ya da kilo alıp vermeye müsait olan kişilere uygulama yapılması önerilmemektedir.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Göğüslere uygulanan işlemlerde genel olarak form kazanması için memelerin alt bölümünden fazla olan yağlar çıkarılır ve göğsün toparlanması sağlanır. Meme başı ve çevresine bir müdahale olmadığı için bu bölgelerdeki çatlakların giderilmesi söz konusu değildir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

Meme protezi uygulanacak olan hastalarda meydana gelen izler küçük olmasından dolayı rahatsız edici bir görüntü oluşmamaktadır. Yönteme göre de iz kalma durumu değişiklik gösterse de 1 yıl içerisinde izler tene uyum sağlayarak görünmez hale gelmekte ve kişileri rahatsız etmemektedir. Gelişen teknoloji sayesinde eski tekniklerde olduğu gibi iz kalma olasılığı daha düşük olmaktadır. Bu nedenle son teknolojinin kullanıldığı merkezimizde ve uzman hekimlerimiz tarafından yapılan güvenli operasyonları tercih edebilirsiniz. Dikişler kendiliğinden eriyebilen ya da iz bırakmayan kalitede tercih edilmektedir. Özellikle esmer tenli kadınlarda iz kalma olasılığı daha düşük olmaktadır. Tüm bu iz detaylarını ve ameliyat sürecini bilerek, konu hakkında bilgi alarak operasyona karar verilmesi en sağlıklı yoldur.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2021

Meme dikleştirme fiyatları 2021 diğer operasyonlarda olduğu gibi kişiye özel planlama yapıldığından dolayı farklılıklar gösterebilir. En uygun fiyatlarla işlem yaptırmak isterseniz merkezimizden randevu alarak uzman hekimlerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Meme dikleştirme fiyatları belirlenmesi için öncelikle muayene olarak doğru yöntemin belirlenmesi gereklidir.

Kişiye özel olan yöntem, hekimin uzmanlığı, merkezin konumu, kullanılan malzemelerin kalitesi gibi detaylar meme dikleştirme fiyatları 2021 zerinde etkili olmaktadır. Bu bilgiler hakkında detaylı görüşme yaparak operasyona karar verilmesi önem taşır.