Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatları hem sağlık hem de estetik açıdan sorun yaratan iri göğüslere yapılan cerrahi girişimlerdir.  Memelerin normal olması gereken boyutlardan daha büyük ve sarkık bir şekilde olarak estetik kaygı oluşturması durumunda tercih edilen operasyonlar meme küçültme operasyonlarıdır.

Büyük memelerin küçültülmesi için uygulanan operasyonun yanı sıra kişilerde emzirme dönemlerinden sonra sarkan memelerin toparlanması içinde uygulama yapılabilmektedir.

Tamamen kişinin beklentisi doğrultusunda hareket edilen operasyon sonrasında kişilerin beklentileri gibi memeleri istedikleri şekli almaktadır.

Son derece başarılı ve güvenli bir uygulama olup her yaştan herkese merkezimizde uzman hekimlerimiz tarafından uygulama yapılabilir.

Memelere yapılan bu uygulamada amaç az iz bırakarak kişiyi istediği göğüslere kavuşturmak, eşit büyüklükte memelerin oluşumunu sağlarken aynı zamanda estetik bir görünüm kazandırarak kişinin kaybolan özgüvenini tekrar kazanmasına yardımcı olmaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Memelere uygulanacak olan meme küçültme operasyonları genel olarak aksilik olmaması halinde 2-4 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

Yöntemler memelerin boyutlarına göre değişiklik göstermekte ve hastalara ters T kesi, lolipop kesi gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Kişilerde fazla olan yağ dokuları bu kesi açılan bölgelerden alınarak memelerin küçülmesi ve dik bir görünüm kazanması sağlanır.

Kişilerin fiziki görünümlerini göz önüne alan hekimlerimiz uygulama sırasında meme başını yukarı doğru taşıyabilir.

Güvenli bir şekilde hekimlerimiz tarafından yapılan operasyon sonrasında mutlaka iyileşmenin hızlanması için tavsiyelere uyulmalıdır.

Meme Küçültme Yöntemleri

Operasyonlar memelerin boyutlarına ve hastaların beklentilerine göre belirlenen yöntemlerle yapılmaktadır. Lolipop şekline kesi açılarak uygulanan meme küçültme operasyonu meme başında dairesel bir kesi oluşturularak fazla dokunun bu bölgeden çıkarılması şeklinde gerçekleşir.

Ters T kesi yönteminde ise memenin alt kısmından bir kesi açılarak yapılmaktadır. Her iki operasyonda aynı şekilde kapatılıp sonlandırılır ve hastaların hekimlerimiz kontrolünde bir gece hastanede yatması tavsiye edilmektedir.

Yöntemlerin belirlenmesi hastanın beklentileri ve memelerin boyutlarına göre değişiklik gösterirken aynı zaman da hastanın yaşı ve klinik durumu da operasyon yöntemlerinin belirlenmesinde rol oynar.

Aynı zamanda memelere uygulanacak işlemlerin değişkenlik göstermesi de meme küçültme fiyatları içinde farklılık oluşmasına neden olmaktadır.

Meme Küçültme Öncesi

Estetik işlemlerde ve estetik amaçlı yapılan operasyonlarda mutlaka hastanın beklentilerini doğru aktarması önem taşır. Öncelikle muayene olunması ve detaylı bilgi alınması önemli iken aynı zamanda meme küçültme fiyatları hakkında da bilgi alınması gereklidir.

Sigara ve alkol kullanımı iyileşme sürecinin hızlanması adına kesilmeli, düzenli bir kan sulandırıcı ya da ilaç kullanımı varsa kesilerek uzman hekimlerimize bilgisi verilmelidir.

Meme Küçültme Riskleri Nelerdir?

Her operasyon ve uygulamanın riskleri olduğu gibi meme küçültme operasyonlarında da risk az da olsa mevcuttur.

Cerrahi bir uygulama olmasından dolayı enfeksiyon ve kanama riski başta olmak üzere meme başı duyusunda hissizlik, süt kanallarının zarar görmesi ve steril ortamlarda olmazsa pek çok sağlık sorunu hastaya risk olarak bilgilendirilmelidir.

Hekimlerimiz uzmanlık alanlarından ve şartların steril olmasından dolayı riskleri en aza indirerek güvenli bir uygulama yapmaktadır.

Meme Küçültme Sonra İz Kalır mı?

Cerrahi uygulama olmasından dolayı iz kalma olasılığı yüksek olan bir operasyondur ve bu durumun bilgisi hastaya mutlaka aktarılmalıdır.

Operasyon yöntemine göre de iz kalma olasılığı değişkenlik gösterirken lolipop kesi yönteminde iz kalma olasılığı daha azdır.

Yönteme göre iz kalma olasılığı değişirken aynı zamanda memelerin nasıl bir işlem görmesine bağlı olarak da iz kalma riski değişmektedir.

Meme Küçültme Sonrası

Meme küçültme operasyonlarından sonra 3-7 gün arası dinlenme hastalara önerilmektedir. Uzman hekimlerimiz tarafından tavsiye edilen sporcu sütyeni kullanımı iyileşme sürecini hızlandırarak daha kolay toparlanma sağlayacaktır.

Ağrı olması ve enfeksiyon olasılığına karşı hekimlerimiz ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçları reçete ederler. Pansuman günlerini aksatmamak önemlidir. İlk 2 ay önemli olup süreç geçene kadar ağır sporlardan uzak durulması önemlidir.

Meme Küçültme Sonra Çok Ağrı Olur mu?

Her işlemde olduğu kadar oluşan bir ağrı oluşmaktadır ve bu ağrının oluşmasını önlemek için hekimlerimiz ağrı kesiciler reçete ederek hastaların operasyon sonrasında rahat bir süreç geçirmelerini sağlarlar.

Operasyon sonrasında 6-12 ay arasında bir batma ya da yanma hissi oluşabilmekte ve bu durumlar geçici olup hastayı rahatsız etmemektedir.

Meme Küçültme Kansere Sebep Olur mu?

Operasyon öncesinde hastalara genel tetkikler ve mamografi çekimleri gibi taramalar merkezimizde yapılmaktadır. Bu şekilde işlemlere başlanmasından dolayı herhangi bir kanser riski oluşturmamakta olup oldukça güvenli bir tedavi şekli olarak uygulanmaktadır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle ilaçları düzenli kullanarak söylenen süre boyunca dinlenmek önemlidir. Dikişlerin enfeksiyon riskine karşı mutlaka pansumanlara söylenen zamanlarda gelinmelidir.

Ağrı sporlardan iyileşme süresi boyunca kaçınarak sütyen kullanımına özen gösterilmelidir. Bu kurallara uyulduğu takdirde kaliteli bir işlem süresi geçirilerek kişi istediği göğüslere kavuşabilmektedir.

Meme Küçültme Fiyatları 2021

Operasyonlar her zaman kişilere özel bir plan çerçevesinde yapılmaktadır ve bu durumda maliyetlerin farklı olmasına neden olmaktadır.

Meme küçültme fiyatları 2021 hakkında bilgi alarak operasyona karar vermek her zaman önemlidir. Memelere uygulanacak işlemler, yöntemlerin farklı olması, merkezin konumu ve hekimin uzmanlık alanı gibi etkenler meme küçültme fiyatları üzerinde değişkenlik yaratan etkenlerdendir.

Bu nedenle merkezimizde randevu alarak en uygun meme küçültme fiyatları 2021 hakkında bilgi alabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz ve deneyimli kadromuzlar işlemlerinizi güven ortamı içerisinde gerçekleştirmekteyiz.